تهران ، خیابان پاسداران ، بوستان دهم ، پلاک 121 ، واحد 8 ، طبقه سوم

Search
Close this search box.
نوشیدن آب و تاثیر آن بر لاغری

نوشیدن آب و تاثیر آن بر لاغری

نوشیدن آب و تاثیر آن در لاغری بسیار مثبت است. مطالعات نشان می دهد می‌تواند تفاوت عمده ای در کاهش وزن ایجاد کند. نوشیدن آب با ایجاد احساس سیری بیشتر، افزایش متابولیسم، کمک به بدن برای سوزاندن چربی، کاهش مصرف نوشیدنی‌های شیرین و کمک به هضم موجب کاهش وزن می‌شود. نوشیدن آب باعث می‌شود کالری کمتری مصرف شده و به طور موثرتری وزن کم کنید.

آیا نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند؟

نوشیدن آب بر لاغری تأثیرات مثبتی دارد. در واقع، مصرف مقدار کافی آب می‌تواند به فرایند لاغری کمک کند. نوشیدن آب با کاهش اشتها، افزایش متابولیسم و ​​کمک به سوزاندن چربی اضافی موجب لاغری می شود.

آیا نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند؟

چرا نوشیدن آب به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند؟

نوشیدن آب به دلایل مختلفی می‌تواند رابطه مستقیمی بر کاهش وزن و لاغری داشته باشد که در ادامه علت‌های اصلی و مهم آن را بیان خواهیم کرد:

ایجاد احساس سیری

نوشیدن آب قبل از هر وعده غذایی به شما کمک کند غذای کمتری بخورید و می تواند روشی موثر برای کاهش وزن باشد.

بیشتر بخوانید: تناسب اندام و وزن ایده‌آل

افرادی که قبل از غذا آب می‌نوشند به دلیل ایجاد احساس سیری، غذای کمتری می خورند. زیرا آب به سرعت از بدن عبور کرده و تا حدی به پر شدن معده کمک می‌کند و سیگنال سیر را به مغز ارسال کرده و نیازی به خوردن غذای زیاد ندارید. همچنین، زمانی که بدن کم آب است، مغز اغلب آن را با گرسنگی اشتباه می گیرد. بنابراین در این حالت بجای غذا تنها چیزی که بدن شما نیاز دارد  مقداری آب است. نوشیدن آب می تواند میل به غذاها و نوشیدنی هایی مضر، نمک، شیرینی را کاهش دهد. بنابراین نوشیدن آب فراوان می‌تواند یک روش موثر برای کنترل وزن باشد.

کمک به چربی سوزی

بدن به طور طبیعی چربی می سوزاند و آن را به انرژی تبدیل می کند. بنابراین بدن چربی را تجزیه می کند. افزایش مصرف آب باعث افزایش چربی سوزی و در نتیجه افزایش متابولیسم شده و با کاهش وزن مرتبط است.

تحریک متابولیسم 

نوشیدن آب سرد به افزایش متابولیسم کمک می‌کند، زیرا بدن هنگام تلاش برای گرم کردن آن اقدام به کالری سوزی می کند.این فرآیند به عنوان گرمازایی شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر آب بر کلیه ها

کمک به دفع مواد زائد بدن 

آب برای فرآیند حذف مواد زائد بدن ضروری است. اگر بدن به اندازه کافی آب دریافت نکند، احتمال یبوست افزایش پیدا می‌کند و مواد زائد از بدن  دفع نمی‌شود. وقتی مواد زائد در بدن ذخیره می شود، احساس نفخ و سنگینی بیشتر شده و افزایش وزن را به دنبال دارد. بنابراین نوشیدن آب بیشتر در درمان یبوست و دفع مواد زائد موثر است.

کاهش دریافت کالری 

نوشیدنی های قندی مانند نوشابه کالری بالایی دارند. جایگزینی این نوشیدنی با آب که از کالری صفر تشکیل شده است، یک راه عالی برای کاهش کالری دریافتی و کمک به کاهش وزن است.

مصرف چه مقدار آب در کاهش وزن موثر است؟

توصیه می شود زنان 2.7 لیتر آب در روز و مردان 3.7 لیتر در روز بنوشند. این توصیه کلی برای کمک به کاهش وزن کافی است. افراد مختلف بسته به سن، اندازه، آب و هوا و عوامل دیگر به مقادیر متفاوتی آب نیاز دارند، بنابراین بهتر است با یک متخصص تغذیه در مورد میزان آب مصرفی برای اهداف کاهش وزن خود صحبت کنید.همچنین بهترین زمان برای نوشیدن آب قبل از غذا است، زیرا مطالعات نشان می دهد که نوشیدن آب قبل از غذا می تواند کمک کند کمتر غذا بخورید و به طور موثرتری وزن کم کنید.

بیشتر بخوانید: رژیم دش چیست؟

چگونه آب بیشتری برای لاغری بنوشیم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند روزانه آب بیشتری بنوشید:

  • یک لیوان آب روی پاتختی خود بگذارید تا بتوانید قبل از خواب و زمانی که از خواب بیدار می شوید آن را بنوشید.
  • یک بطری آب قابل حمل و قابل استفاده مجدد تهیه کنید که بتوانید آن را پر از آب نگه دارید و به راحتی حمل کنید
  • غذاهای حاوی آب زیاد مانند گوجه فرنگی، خیار و هندوانه بخورید.
  • نوشابه ها و نوشیدنی های شیرین را در رژیم غذایی خود با آب جایگزین کنید.
  • یادآورهایی را برای نوشیدن آب در ساعات مشخصی از روز با تلفن خود تنظیم کنید.
00:38
truncate dir-rtl

مصرف آب در تابستان

نتیجه گیری

نوشیدن آب تأثیر بسزایی در فرایند لاغری دارد. مصرف مقدار کافی آب می‌تواند به کاهش اشتها، افزایش حجم مایعات در بدن، جلوگیری از مصرف مواد غذایی اضافی، تسریع فرایند متابولیسم و در نهایت به لاغری کمک کند. این اثرات نشان می‌دهد که آب یکی از ابزارهای مهم در رژیم غذایی و فرایند لاغری است که بدون هیچ هزینه‌ی اضافی و بدون اثرات جانبی ناخواسته قابل دسترسی است. از این رو، توصیه می‌شود که مصرف منظم و کافی آب را در روزمرگی خود ترجیح دهیم تا به دست‌یابی به وزن و شکل بدنی مطلوب و سالم کمک کنیم. همچنین مصرف آب همیشه تاثیر بالایی در سلامت و شادابی بدن دارد.اما اگر قصد کاهش وزن دارید می توانید از رژیم لاغری با نوشیدن آب استفاده کرده و تاثیرات آن را مشاهده کنید.پس به جای رفتن به سراغ رژیم‌های مضردکمی صبور باشید و عادت‌های غلط خود را به عادت‌های درست تبدیل کنید. اگر فقط برای یک ماه این روش‌ استفاده کنید ننیجه را به بهترین شکل دریافت می کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =