[021 ] 22792439 -22792458
تهران ، خیابان پاسداران ، بوستان دهم ، پلاک 121 ، واحد 8 ، طبقه سوم
دکتر سپیده مدعی نما » لاغری موضعی » سوالات متداول دستگاه لاغری اوندا
برای استعلام از قیمت ها فرم زیر را پر نمائید

سوالات متداول دستگاه لاغری اوندا

دستگاه لاغری اوندا جدیدترین دستگاه حذف چربی‌های موضعی در دنیا است که با دارا بودن آخرین فناوری مایکروویو و از طریق امواج خنک کننده سلول‌های چربی را در هم شکسته و موجب از بین رفتن چربی‌های انباشته شده و موضعی می‌شود در این مقاله سوالات متداول در خصوص ایسن دستگاه را پاسخ خواهیم داد.

دستگاه لاغری اوندا(ONDA) چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لاغری اوندا Onda از تکنولوژی Cool Waves برای انجام فرآیند لاغری استفاده می‌کند. این تکنولوژی از امواج رادیویی با نام Coolwaves بهره می‌برد تا چربی‌های زیرپوستی را به صورت غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی کاهش دهد. در ادامه  توضیحات بیشتری درباره چگونگی عملکرد دستگاه لاغری اوندا Onda آمده است:

بیشتر بخوانید: درمان سلولیت ران با دستگاه

تولید Cool Waves

دستگاه لاغری اوندا( Onda ) از امواج رادیویی با فرکانس بالا به نام Cool Waves استفاده می‌کند. این امواج به عنوان یک منبع انرژی به بافت‌های زیرپوستی انتقال پیدا می‌کند.

تاثیر بر چربی‌های زیرپوستی

Cool Waves تاثیر بسزایی بر چربی‌های زیر پوستی دارد. این امواج موجب انقباض و تخریب سلول‌های چربی بدون آسیب به سلول‌های بافتی دیگر می‌شوند 

تنظیم حجم چربی

این فرآیند باعث کاهش حجم و ضخامت لایه‌های چربی زیر پوستی می‌شود. نتیجهٔ این فرآیند به تدریج قابل مشاهده است و چربی‌های ذوب شده طی فرایند طبیعی بدن به صورت مواد زائد از بدن خارج می‌شوند.

غیرتهاجمی و بدون جراحی

یکی از ویژگی‌های مهم دستگاه لاغری اوندا( Onda) این است که غیر تهاجمی بوده و بدون نیاز به برش و جراحی چربی‌های بدن را کاهش می‌دهد.

تاثیر مثبت بر سلول‌های بافتی

امواج خنک کننده تاثیر کمتری بر سلول‌های بافتی اطراف چربی‌ها دارد، که به بازیافت سریع‌تر و کمترین زمان ممکن برای بازگشت به فعالیت‌های روزمره منجر می‌شود.

بیشتر بخوانید: درمان شلی بازو با دستگاه

بعد از استفاده از دستگاه لاغری اوندا چه باید کرد؟

استفاده از دستگاه لاغری اوندا ممکن است نیازمند مراقبت‌ها و توجه‌های خاصی داشته باشد. در اینجا چند نکته کلی آورده شده است:

پیگیری جلسات

برنامه و فرآیند استفاده از دستگاه را با پزشک خود مطرح کنید. همچنین تعیین جلسات پی‌گیری و مراقبت‌های لازم و توصیه شده توسط پزشک خود را رعایت کنید.

رژیم غذایی و ورزش

ممکن است پزشک شما تغییراتی در رژیم غذایی و برنامه ورزشی شما پیشنهاد کند. بهتر است این توصیه‌ها را رعایت کنید.

مراقبت از پوست

افرادی که از دستگاه لاغری اوندا استفاده می کنند نیاز به مراقبت اضافی از پوست دارند. بنابراین از مرطوب‌کننده‌ها و محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید.

توجه به علائم ناخواسته

در صورت بروز هرگونه حساسیت، قرمزی، خارش یا علائم ناخواسته دیگر، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

صبوری در مشاهده نتایج

صبوری در مشاهده نتایج و پیگیری مستمر با پزشک و دنبال کردن توصیه‌ها به شما کمک خواهد کرد.

درمان با دستگاه لاغری اوندا چند جلسه طول می‌کشد؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با دستگاه لاغری اوندا (Onda) بسیار متغیر است و بستگی به موارد مختلفی دارد از جمله نوع درمان مورد نظر، منطقه‌های درمان و شرایط فردی. پزشک شما پس از ارزیابی و بررسی وضعیت شما، تعداد جلسات مناسب را مشخص خواهد کرد.عواملی که ممکن است تعداد جلسات را تحت تاثیر قرار دهند عبارتند از:

منطقه‌ تحت درمانی

تعداد جلسات ممکن است بستگی به این داشته باشد که چه قسمت‌هایی از بدن شما درمان می‌شوند. مناطق بزرگتر ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند.

نوع درمان

اگر از اوندا در ترکیب درمانی با دیگر روش‌ها استفاده شود به طور مثال از دستگاه لاغری به صورت همزمان برای کاهش سلولیت و سفت شدن پوست استفاده شود تعداد جلسات افزایش پیدا می‌کند.

شرایط فردی

ویژگی‌های شخصی مانند نوع پوست، میزان چربی موجود و وضعیت سلامت عمومی شما نیز در تعداد جلسات استفاده از دستگاه اوندا تاثیرگذار است. شاید در برخی افراد نتایج سریعتر قابل مشاهده باشد، جلسات درمانی کمتر خواهد بود. در حالی که دیگران ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید: دستگاه لاغری موضعی شکم و پهلو

عوارض دستگاه اوندا چیست؟

همانند هر روش درمانی استفاده از دستگاه لاغری اوندا می‌تواند عوارض داشته باشد البته این عوارض به ندرت رخ می‌دهد و بیشتر تحت تاثیر عدم مهارت پزشک عدم به روز بودن دستگاه است بنابراین استفاده از دستگاه لاغری اوندا برای حذف چربی‌های موضعی باید در مراکز معتبر و توسط پزشک‌های متخصص و ماهر انجام شود. در ادامه چند عارضه احتمالی استفاده از این  دستگاه ذکر شده است:

قرمزی و تورم

در ناحیه‌های درمانی ممکن است پس از جلسات اولیه، قرمزی و تورم موقتی رخ دهد که معمولاً به طور طبیعی در چند ساعت یا چند روز پس از درمان کاهش پیدا می‌کند.

درد و حساسیت

برخی افراد ممکن است حساسیت یا درد خفیف در ناحیه‌های درمان، تجربه کنند که با گذر زمان بهبود یافته و اثری از آن باقی نمی‌ماند.

خشکی پوست

در برخی افراد، ممکن است پوست خشک شود مراقبت مناسب از پوست و استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند این مسئله را به راحتی برطرف کند.

هزینه پیکرتراشی بدن با دستگاه لاغری اوندا چقدر است؟

هزینه پیکرتراشی بدن با دستگاه لاغری اوندا یا هر دستگاه لاغری دیگر ممکن است بسیار متغیر باشد و به مکان، پزشک، میزان نیاز به درمان و دیگر عوامل بستگی داشته باشد.این هزینه‌ها ممکن است در هر جلسه یا بر اساس تعداد جلسات محاسبه شود. عواملی که ممکن است بر هزینه اوندا موثر باشد عبارتند از:

منطقه درمان

هر منطقه از بدن که قصد دارید چربی‌های موضعی آن را از بین ببرد، می‌تواند در میزان هزینه تاثیرگذار باشد. مناطق بزرگتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

تعداد جلسات

تعداد جلساتی که شما برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز دارید نیز هزینه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. لاغری با این دستگاه معمولا طی چند جلسه انجام می‌شود.

موقعیت جغرافیایی

هزینه‌ها در مناطق جغرافیایی مختلف ممکن است متفاوت باشد. در شهرها و مناطقی با هزینه زندگی بالا، ممکن است هزینه‌ها بیشتر باشد.

تجهیزات و تکنولوژی

نحوه استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های خاص نیز می‌تواند بر هزینه مجسمه‌سازی بدن تأثیر گذار باشد.

تخصص پزشک

تخصص و تجربه پزشک نیز ممکن است هزینه را تحت تاثیر قرار دهد. پزشکان با تخصص بالا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید: لاغری ران با دستگاه

فاصله بین جلسات اوندا چقدر است؟

فاصله بین جلسات درمان با این دستگاه به موارد مختلفی از جمله نوع درمان، وضعیت فرد و توصیه‌های پزشک بستگی دارد. هر فرد و هر موقعیت ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد. به همین دلیل، تعیین فاصله بین جلسات به صورت شخصی و بر اساس ارزیابی پزشک انجام می‌شود.

معمولاً، فاصله بین جلسات ممکن است چند هفته تا چند ماه باشد. پزشک شما با توجه به واکنش بدن شما به درمان، نتایج حاصل شده، و نیازهای شما تصمیم می‌گیرد که فاصله زمانی بین هر جلسه چقدر باید باشد تا به  نتایج بهتر و مطلوب دست یابید.

آیا اوندا باعث یبوست می‌شود؟

اطلاعات دقیق در مورد اینکه آیا درمان با دستگاه اوندا می‌تواند باعث یبوست شود یا خیر، به وضعیت هر فرد و تاثیرات درمان بستگی دارد.عمدتاً این تکنولوژی بر روی لایه‌های چربی زیر پوستی تاثیر می‌گذارد و تاثیر مستقیمی بر رفتار روده‌ ندارد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است به دلیل تغییرات در سبک زندگی، افزایش فعالیت و یا حتی استرس ناشی از درمان لاغری، تغییرات در وزن یا سایر عوامل به مشکلات گوارش مبتلا شوند. در برخی موارد، ممکن است تغییر در الگوهای غذایی یا کمبود حرکت جسمی به یبوست منجر شود.

آیا منع مصرفی برای درمان با وندا وجود دارد؟

محدودیت‌ها استفاده از این دستگاه لاغری ممکن است بر اساس وضعیت و سابقه سلامت هر فرد متفاوت باشد. برای اطمینان از اینکه آیا شما می‌توانید از این درمان استفاده کنید یا خیر، مهم است که با پزشک خود مشورت کنید. افرادی که شرایط زیر را دارند برای درمان با اوندا مناسب نیستند:

زنان باردار

افراد مبتلا به نارسایی قلبی

افراد دارای ایمپلنت‌های فلزی یا ضربان ساز

افراد مبتلا به اختلالات انعقادی شدید

افراد مبتلا به سرطان فعلی یا اخیر

افراد مبتلا به بیماری عروقی شدید

افراد مبتلا به  بیماری پوستی

افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده

افراد  زیر 18 سال

چه نواحی را می توان با اوندا درمان کرد؟

این دستگاه لاغری مدرن برای درمان و بهبود ظاهر بدن در نواحی مختلف کاربرد دارد. این دستگاه اصولاً برای کاهش چربی و بهبود تناسب اندام طراحی شده است. نواحی که می‌توان با دستگاه اوندا درمان کرد شامل:

شکم و کمر

پهلوها و باسن

ران و ساق پا

بازوها

پوست

رفع سلولیت

غبغب

بیشتر بخوانید: هزینه لاغری با دستگاه

نتیجه گیری

افرادی که به استفاده از دستگاه لاغری اوندا( Onda ) علاقه دارند. باید با یک پزشک متخصص مشورت کنند تا برنامه درمانی مناسب بر اساس نیازهای شخصی آنان ارائه شود. پس از درمان، مراعاتی که باید رعایت شود به شدت نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد  همچنین هر علامت ناخواسته یا عارضه‌ای را به پزشک خود اطلاع دهید. برای اطلاع دقیق از تعداد جلسات و هزینه استفاده از این روش درمانی می‌توانید با شماره ۰۹۳۶۷۴۷۲۳۴۶ و از دکتر سپیده مدعی نما مشاوره دریافت کنید.

دکتر سپیده مدعی نما

دکتر سپیده مدعی نما

پزشکی عمومی ( GP )
تخصص در زمینه رژیم های درمانی بزرگسالان ( کاهش و افزایش وزن )، انواع رژیم های درمانی برای بیماری های داخلی و متابولیک
سوابق کاری
1- به مدت یکسال در تهران و در درمانگاه تاکسیرانی طبابت نموده.
2- 5 سال در شهرستان صومعه سرا مطب داشته و در حیطه پزشک عمومی خدمات ارائه داده اند.
3- 1 سال فعالیت در زمینه پوست و مو و …
4- 10 سال مشاوره تناسب اندام قبل و بعد از جراحی های زیبایی

مقالات مرتبط

هزینه لاغری با دستگاه در سال 1403

هزینه لاغری با دستگاه در سال 1403

هزینه لاغری با دستگاه به نسبت سایر روش های لاغری بسیار کمتر بوده و در عین حال نتیجه بخشی بیشتری دارد بسیاری از افراد چاق به...

درمان سلولیت ران پا با دستگاه

درمان سلولیت ران پا با دستگاه

درمان سلولیت ران پا با دستگاه یک روش جدید و موثر برای کاهش ظاهر سلولیت در منطقه ران و پا است. این دستگاه‌ها از فناوری‌های...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =