تهران ، خیابان پاسداران ، بوستان دهم ، پلاک 121 ، واحد 8 ، طبقه سوم

Search
Close this search box.
رژیم دوپامین

رژیم دوپامین؛ همه چیز درباره آن

رژیم دوپامین یک برنامه غذایی که شما را خوشحال و همچنین لاغر می کند. رژیم غذایی دوپامین که به دلیل کاهش وزن حیرت انگیز 70 کیلوگرمی آشپز به عنوان رژیم غذایی تام کریج نیز شناخته می شود از رژیم غذایی دوپامین به عنوان یک برنامه غذایی سالم یا خوشحال یاد می شود.  چطور کار می کند؟ یک برنامه غذایی کاهش وزن که روحیه شما را تقویت می کند مطمئناً یک الگوریتم است. اما اگر نتایج و تمایلات آشپز مشهور تام کریج درباره رژیم غذایی دوپامین با یک برنامه غذایی شاد کاری در پیش رو شما باشد ایجاد اراده شما در رسیدن به یک وزن سالم واقعاً امکان پذیر هست درباره کریج حتی لذت بخش است.

رژیم دوپامین

رژیم دوپامین به این دلیل به این نام خوانده می شود که با برخی از غذاها می توانیم تولید انتقال دهنده عصبی دوپامین را افزایش دهیم. ماده شیمایی ای که در مرکز پاداش مغز ما تاثیر می گذارد و بر روحیه ما تاثیر مثبت می گذارد.

جرقه لذت بعد از خوردن شکلات

این یک افزایش دوپامین است. در ارتباط با غذاهای چرب و شیرین ناخواسته نیست که باعث افزایش دوپامین می شود. گفته می شود که غذاهای غنی پروتئین نیز به لطف اسید آمینه تیروزین باعث تحریک او می شود. به همین ترتیب منابع سالم پروتئین می تواند همانند غذاهای شیرین پاداش بگیرد و به ما کمک کنند تا یک رژیم غذایی متعادل و با ولع مصرف کمتر پتانسیل کمتری برای پرخوری داشته باشیم. پروتئین به طور معمول بیشتر از خیلی غذاهای چرب و شیرین سیر کننده است. بنابراین چطور کریج با پیروی از چنین رژیمی 70 کیلو از دست داد؟ چه چیزی می خورد؟

انجمن رژیم های بریتانیا وزن کریج قبل از افزودن این که تقریباً تمام کربوهیدرات ها را قطع کند و تصمیم گیری در مورد حذف الکل از رژیم غذایی خودش را توصیف می کند و میزان مصرف فعلی کربوهیدرات خودش را زیر 90 گرم در روز توصیه می کند.

یک استیک، چیپس کوچک یا یک استیک بزرگ و سبزیجات فرمول غذایی وی است و قرار است با قطع تمام الکل و مواد غذایی نشاسته ای و شیرین راهی بسیار موثر برای کاهش مصرف انرژی یا کالری است. واضح است که حتی یک سرآشپز در شغل خودش نمی تواند استیک را روزانه کنار بگذارد.  آنچه در لیست موجود در رژیم دوپامین وجود دارد در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • گوشت و ماهی: غنی از تیروزین است.
 • لبنیات ( پنیر پر چرب، ماست و خامه )
 • میوه و سبزیجات با برگ های سبز
 • موز
 • تخم مرغ
 • سویا
 • آجیل
 • دانه های خوراکی
 • شکلات
 • انواع پنکیک ها
 • غذاهای مبتنی بر پروتئین های گیاهی و غذاهای گیاهی

سبک زندگی

با رژیم غذایی دوپامین وعده های غذایی منظم برای کنترل سطح قند خون در بر می گیرد. کریج فعالیت های تحریک کننده دوپامین از جمله شنا، یا جلسات یوگا بعد از یک روز کاری در آشپزخانه بدن خودش را متناسب نگه داشت، در رژیم دوپامین کمبود قابل توجهی نیز وجود دارد که کربوهیدرات منظورمان است.

ترکیبی از پروتئین های بدون چربی، چربی های سالم، میوه و سبزیجات و یک شکلات باعث می شود که از این طریق غذا خوردن دوپامین بسیار پر شود و غذا بسیار مغذی شود.

در برخی از مطالعات رژیم های غذای کم کربوهیدرات را توصیه می کنند اما کریج ادعای خاصی که غذاهای پروتئینی باعث شادی می شود یک وعده بسیار بزرگ است که به لحاظ تئوریک مفاهیم بسیار زیادی در قبال آن وجود دارد.

هیچ مطالعه انسانی نشان نمی دهد که پروتئین های بیشتر به سطح دوپامین بیشتری در بافت مغزی تبدیل می شود. پس علم جایگزین خلاف این را هم ثابت می کند که کربوهیدرات بیشتر باعث افزایش سطح تریپتوفان در بافت مغز می شود که باعث افزایش سروتونین شود که باعث شود شما راضی شوید. پس قطع کربوهیدرات لزوماً مفید نیست.

رژیم غذایی دوپامین برخی از ایده های مفید را ارائه می دهد. روش های زیادی برای کم غذا خوردن وجود دارد که روش کریج برای او کار می کند. مصرف کم کربوهیدرات باعث می شود توصیه به افزایش فیبر را لازم بدانیم.

به این دلیل رژیم دوپامین خوشمزه و سیر کننده است. شکر و کربوهیدرات ممنوع است اما گوشت و لبنیات و حتی دو عدد خامه نیز در این رژیم موجود است.

از نظر برخی از افراد زمانی که وارد رژیم دوپامین می شوند در واقع خوش بختی و سلامتی برایشان طراحی می شود. در رژیم غذایی دوپامین کربوهیدرات در روز به میزان 90گرم مصرف می شود اما به خوردن پروتئین ترغیب می شوید و نباید گرسنه باشید.

برای دریافت رژیم دوپامین، انتخاب یک مشاوره تغذیه زبردست و ماهر می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص رژیم دوپامین، می توانید به خانم دکتر مدعی نما مراجعه نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره های 22792439 -22792458- 021 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر مدعی نما دیدن فرمایید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =