[021 ] 22792439 -22792458
تهران ، خیابان پاسداران ، بوستان دهم ، پلاک 121 ، واحد 8 ، طبقه سوم
دکتر سپیده مدعی نما » مشاوره تغذیه » چگونگی رفع سلولیت با بهترین روش ها + عکس سلولیت ران

چگونگی رفع سلولیت با بهترین روش ها + عکس سلولیت ران

سلولیت در واقع همان چربی پوست است که برخی از افراد روی باسن، ران و باسن خود دارند. در واقع سلولیت شکل خاصی از سلول های چربی و فیبرهای کلاژن است. سلولیت نتیجه تجمع بیش از حد چربی در لایه های عمیق (لایه های ذخیره) پوست است. سلولیت به دلیل تفاوت در نحوه توزیع سلول های چربی، ماهیچه ها و بافت همبند در پوست مردان و زنان تشکیل می شود و البته در زنان بسیار بیشتر از مردان مشاهده می شود. متخصصان معتقدند سلولیت التهاب مزمن بافت چربی است. این عارضه جریان خون را کاهش داده و مشکلاتی را در سطح متابولیسم سلولی ایجاد می کند. سلولیت می تواند اشکال متفاوتی به خود بگیرد و روش های درمانی مختلفی نیز دارد که شامل: بهترین کرم رفع سلولیت، مکمل های غذایی، ماساژها، رفع سلولیت بدن با ورزش و روش های مختلف از بین بردن سلولیت ها به صورت موضعی توسط دستگاه های مختلف می باشد.

سلولیت در واقع همان چربی پوست است که برخی از افراد روی باسن، ران و باسن خود دارند. در واقع سلولیت شکل خاصی از سلول های چربی و فیبرهای کلاژن است.

سلولیت نتیجه تجمع بیش از حد چربی در لایه های عمیق (لایه های ذخیره) پوست است. سلولیت به دلیل تفاوت در نحوه توزیع سلول های چربی، ماهیچه ها و بافت همبند در پوست مردان و زنان تشکیل می شود و البته در زنان بسیار بیشتر از مردان مشاهده می شود.

متخصصان معتقدند سلولیت التهاب مزمن بافت چربی است. این عارضه جریان خون را کاهش داده و مشکلاتی را در سطح متابولیسم سلولی ایجاد می کند.

سلولیت می تواند اشکال متفاوتی به خود بگیرد و روش های درمانی مختلفی نیز دارد که شامل: کرم های ضد سلولیت، مکمل های غذایی، ماساژها و روش های مختلف از بین رفتن سلولیت ها به صورت موضعی توسط دستگاه های مختلف می باشد.

چه چیزی باعث سلولیت می شود؟

علت دقیق تشکیل سلولیت ناشناخته است، اما به نظر می رسد که ناشی از برهم کنش بین بافت همبند در لایه پوست که در زیر سطح پوست قرار دارد و لایه چربی که درست در زیر آن قرار دارد، باشد. در زنان، سلول های چربی و بافت همبند در این لایه به صورت عمودی چیده شده اند. اگر سلول های چربی به لایه ای از پوست بیرون زده باشند، این ظاهر سلولیت را نشان می دهد. در مردان، بافت دارای ساختار متقاطع است. به نظر می رسد برخی عوامل دیگر با احتمال ابتلا به سلولیت در ارتباط هستند.

وراثت، ضخامت پوست، جنسیت، میزان و توزیع چربی بدن و سن می توانند بر میزان وجود یا قابل مشاهده سلولیت تأثیر بگذارند. سلولیت به دلیل کوچک شدن یا کوتاه شدن طناب های بافت فیبری ایجاد می شود. سلولیت در افراد از هر نژادی که در سراسر جهان زندگی می کنند ایجاد می شود. اگرچه هورمون های زنانه ممکن است در ایجاد این الگوی توزیع چربی نقش داشته باشند، اما سلولیت با هورمون درمانی قابل درمان نیست.

عوامل هورمونی و سن

هورمون ها به احتمال زیاد نقش مهمی در ایجاد سلولیت دارند. استروژن، انسولین، نورآدرنالین، هورمون های تیروئید و پرولاکتین بخشی از فرآیند تولید سلولیت هستند. یکی از نظریه ها این است که با کاهش استروژن در زنان با نزدیک شدن به یائسگی، جریان خون به بافت همبند زیر پوست نیز کاهش می یابد. گردش کمتر به معنای اکسیژن کمتر در ناحیه و در نتیجه تولید کلاژن کمتر است. با کاهش سطح استروژن، سلول های چربی نیز بزرگ می شوند.

این عوامل با هم ترکیب شده و رسوبات چربی را بیشتر نمایان می کند و چربی زیر پوست از طریق ضعیف شدن بافت همبند بیرون می زند.

افزایش سن

بالا رفتن سن همچنین باعث می شود که پوست حالت ارتجاعی کمتری پیدا کرده، نازک تر و احتمال افتادگی آن بیشتر شود. این امر احتمال ایجاد سلولیت را افزایش می دهد.

آیا ورزش باعث کم شدن سلولیت می‌شود؟

ورزش و رژیم غذایی ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند. افرادی که بیش از حد چربی، کربوهیدرات و نمک و فیبر بسیار کمی مصرف می کنند، به احتمال زیاد دارای مقدار بیشتری سلولیت هستند. همچنین ممکن است در افراد سیگاری، کسانی که ورزش نمی کنند و کسانی که به مدت طولانی در یک حالت نشسته یا ایستاده اند شایع تر باشد. پوشیدن لباس زیر با الاستیک محکم در ناحیه باسن می تواند جریان خون را محدود کند و این ممکن است به تشکیل سلولیت کمک کند.

سلولیت در افرادی که چربی اضافی دارند شایع تر است، اما افراد لاغر و تناسب اندام نیز می توانند آن را داشته باشند. این احتمال بیشتر بعد از 25 سالگی اتفاق می افتد، اما می تواند بر افراد جوانتر، از جمله نوجوانان نیز تأثیر بگذارد.

عوامل خطرساز سلولیت چیست؟

سلولیت در زنان بیشتر از مردان شایع است. داشتن سابقه خانوادگی سلولیت یکی دیگر از عوامل خطر است. بارداری و سبک زندگی غلط ممکن است خطر سلولیت را افزایش دهد.

چگونه سلولیت ران خود را از بین ببرم؟

سلولیت در اثر الگوهای نامنظم بافت همبند در زیر پوست ایجاد می شود و همانطور که بافت چربی که در محفظه های لانه زنبوری کوچک ایجاد می شود به داخل پوست رانده می شود، باعث تثبیت سلولیت می شود.

در مورد لاغری ران پا و از بین برئدن سلولیت ران پا، کاهش وزن می تواند تاثیر موثری داشته باشد زیرا ماهیچه ها و پوست سفت می شوند، اما نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. نتایج بستگی به میزان تمرین سخت و مداوم، سن، میزان کلاژن و الاستین در پوست و مهم تر از همه، ژنتیک دارد. معمولا توصیه پزشکان، تمرین هوازی 3-5 بار در هفته به مدت 30-40 دقیقه، تمرینات مقاومتی را 2-3 بار در هفته توصیه می شود. تمریناتی مانند بالا بردن پاهای کناری، کار با قرقره کم (باسن و عضلات شکم) ، اسکوات، لانگ و بالا رفتن از پله یا قدم زدن روی نیمکت همه را در مناطق مشکل ساز انجام می دهد. و حتی اگر این روش تمام سلولیت شما را از بین نبرد، به تناسب اندام افراد کمک می کند.

همچنین به کمک روش های غیرتهاجمی و کم تهاجمی با به کار گیری دستگاه رفع سلولیت می توان سلول های چربی در مناطقی از بدن را از بین برد. انواع مختلفی از دستگاه های لاغری وجود دارد که یکی از بهترین این دستگاه ها، دستگاه لاغری اوندا می باشد که بدون هیچ گونه درد، ناراحتی و عوارضی برای فرد موجب کاهش وزن موضعی می شود.

برای مشاوره در زمینه درمان سلولیت با دستگاه لاغری اوندا و نوبت گیری مطب دکتر سپیده مدعی نما، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
فرم‌ با موفقیت ثبت شد.
خطایی رخ داده است. لطفا تمام موارد را تکمیل کرده و مجددا تلاش کنید.

علائم و نشانه های سلولیت چیست؟

سلولیت باعث تیرگی پوست و ظاهر برآمدگی در گوشت می شود. سلولیت می تواند ظاهر “پوست پرتقال” را روی پوست ایجاد کند. بیشتر در ناحیه لگن، باسن و شکم قرار دارد. گاهی اوقات در سینه ها، سلولیت بازوها یا شکم رخ می دهد.

پزشکان چگونه سلولیت را تشخیص داده و ارزیابی می کنند؟

ظاهر مشخصه سلولیت برای تأیید وجود بیماری کافی است. هیچ آزمایش تشخیصی برای سلولیت وجود ندارد.

سلولیت را چه متخصصانی درمان می کنند؟

از آنجا که سلولیت یک مشکل زیبایی است، پزشکان زیبایی، از جمله جراحان پلاستیک و برخی از متخصصین پوست و مشاور تغذیه، ممکن است برخی از درمان های سلولیت را ارائه دهند.

برای مشاوره در زمینه درمان شلی پوست با دستگاه اوندا و نوبت گیری مطب دکتر سپیده مدعی نما، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درمان سلولیت چیست؟

بسیاری از افراد از ظاهر سلولیت خوششان نمی آید و ترجیح می دهند تا آنجا که ممکن است پوستی صاف داشته باشند. بنابراین، مقالات زیادی در مورد سلولیت وجود دارد و درمان های زیادی وجود دارد، از تغییرات رژیم غذایی گرفته تا کرم های سلولیت و درمان های مکانیکی.

نکاتی برای از بین بردن سلولیت و پیشگیری از آن

 داشتن رژیم غذایی سالم و تقویت عضلات با ورزش منظم، رویکردهای معقولی برای حفظ تناسب اندام و صاف نگه داشتن بدن است. بیماران باید قبل از آزمایش روش های جراحی یا روش های از بین بردن سلولیت با دستگاه، مکمل های غذایی یا تکنیک های پیچیده با ارزش اثبات نشده بسیار محتاط باشند. لازم به یادآوری است که FDA تنها روش های درمانی خاصی را برای کاهش موقت ظاهر سلولیت تأیید کرده است. برای حفظ هرگونه تأثیر، لازم است بیماران این درمان های پرهزینه و زمانبر را به طور منظم دریافت کنند.

پیش آگهی سلولیت چیست؟

سلولیت یک مشکل پزشکی نیست و پیامدهای نامطلوبی برای سلامتی ندارد. اکثر درمان ها، حتی آنهایی که مورد تأیید FDA هستند ، فقط یک راه حل جزئی و موقت ارائه می دهند. پیش آگهی به نظرات زیبایی و نتایج درمان خلاصه می شود.

آیا می توان از سلولیت جلوگیری کرد؟

همیشه نمی توان از سلولیت جلوگیری کرد، اما حفظ وزن سالم، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد. حفظ آب بدن (نوشیدن مایعات فراوان) و ترک سیگار نیز ممکن است سلولیت را کمتر به چشم بیاورد.

منبع:

https://www.medicinenet.com/cellulite/article.htm

https://www.medicalnewstoday.com/articles/149465#treatment_and_removal

دکتر سپیده مدعی نما

دکتر سپیده مدعی نما

پزشکی عمومی ( GP )
تخصص در زمینه رژیم های درمانی بزرگسالان ( کاهش و افزایش وزن )، انواع رژیم های درمانی برای بیماری های داخلی و متابولیک
سوابق کاری
1- به مدت یکسال در تهران و در درمانگاه تاکسیرانی طبابت نموده.
2- 5 سال در شهرستان صومعه سرا مطب داشته و در حیطه پزشک عمومی خدمات ارائه داده اند.
3- 1 سال فعالیت در زمینه پوست و مو و …
4- 10 سال مشاوره تناسب اندام قبل و بعد از جراحی های زیبایی

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

12 دیدگاه ها
 1. مینا

  سلولیت های من بیشتر پشت ران و پهلوهام هستن، میشه روی هر دوش همزمان کار کرد؟

  پاسخ
  • دکتر سپیده مدعی نما

   سلام بله همزمان میتونین برای مختلف پا برای سلولیت از اوندا استفاده کنین

   پاسخ
 2. مهسا

  خانم دکتر استفاده از اوندا بدون اینکه کنارش بخوایم ورزش کنیم برامون جواب میده؟

  پاسخ
  • دکتر سپیده مدعی نما

   سلام حتی پیاده روی در حد ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مناسبه ولی ورزش کمک کننده هست ولی بیشتر نوشیدن آب کافی

   پاسخ
 3. سمانه

  خانم دکتر میشه هزینه رفع سلولیت رو هم بگید

  پاسخ
  • دکتر سپیده مدعی نما

   سلام هزینه هر ناحیه دو طرف مثلا پشت پا جلسه ای ۹۰۰ هزار تومان هست مشاوره رایگان هست با کلینیک تماس بگیرید توضیحات کامل بهتون میدم۲۲۷۹۲۴۳۹/۲۲۷۹۲۴۵۸

   پاسخ
 4. aylan

  خانم دکتر چه مدت بعد از رفع سلولیت با دستگاه آوندا می توانیم به کارهای روزمره بپردازیم

  پاسخ
  • دکتر سپیده مدعی نما

   سلام اصلا نیازی به هیچ استراحتی ندارید حتی بعد انجام اوندا میتونین به باشگاه برید یا هر گونه فعالیت فیزیکی بکنید کاملا دستگاه بدون درد و عارضه هست

   پاسخ
 5. عنایت

  دکتر من ازاوندااستفاده کردموواقعانتیجه گرفتم

  پاسخ
 6. نورا

  سلولیت باسن چند جلسه میخاد ودر چه صورتی بازم ایجاد میشه

  پاسخ
  • دکتر سپیده مدعی نما

   سلام در ۳ تا ۴ جلسه هر سه هفته یک بار باید بیایید برگشت اصلا ندارد فقط فعالیت فیزیکی مناسب و رژیم سالم باید داشته باشید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =