تهران ، خیابان پاسداران ، بوستان دهم ، پلاک 121 ، واحد 8 ، طبقه سوم

Search
Close this search box.
رژیم-کاهش-وزن

چگونه بدون لاغر شدن صورت، وزن کم کنیم؟

چگونه در رژیم لاغری صورت مان لاغر نشود و بدون تغییر باقی بماند؟ چکار کنیم که در رژیم غذایی مان فقط صورت مان تپل و چاق شود. یعنی اگر رژیم کاهش وزن می گیریم صورت مان لاغر نشود.

این سوالی است که بسیاری از افراد می کنند و دکتر سپیده مدعی نما، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در این قسمت به این سوال پرتکرار پاسخ می دهد. فایل های صوتی دکتر مدعی نما نیز در مقاله آورده شده است:

البته کار بسیار سختی است که فقط وزن زیاد  نشود و  فقط در ناحیه صورت چاقی را داشته باشیم.  یعنی به صورتی وزن اضافه شود که عضله سازی صورت گیرد و فقط صورت در ظاهر پر تر نشان داده شود.

متد خاصی در صورت است که تا حدودی می تواند کمک کند. فرم صورت هر فردی به طور طبیعی طی مرور زمان تغییر می کند.

مثلا افزایش سن می تواند باعث از دست رفتن چربی عضله در اطراف صورت تان باشد. شکل صورت همچنین می تواند بسته به وضعیت وزن بدن و این که چگونه عضله داشته باشد، می تواند تغییر کند. خیلی ها دوست دارند فقط صورتشان چاق بماند و ظاهر صورت گردتر و پر تر به نظر برسد.

در این مقاله روش هایی را که بتوانید در خانه سعی کنید که وزنتان زیاد شود و به صورتی که شما افزایش وزن را فقط در صورت داشته باشید یا برعکس موقعی که فرد تلاش می کند لاغر شود و نمی خواهد صورتش لاغر شود، فاکتورهای مهمی است که باید به آن دقت کنید و توصیه های پزشکی خاصی که در این مورد طی این مقاله برایتان توضیح می دهم:

آیا افزایش چربی یا ماهیچه به این امر کمک می کند؟ خیلی بعید است که به طور طبیعی افزایش وزن، فقط هدفش در پر شدن صورت، اثر بگذارد. یعنی کاری کنیم که فقط صورت پر شود. با وجود این افزایش وزن در کل می تواند چهره را پر تر نشان دهد و حالت پرتر به چهره تان دهد. با کار کردن بر روی عضلات صورت می توانید آنها را قوی تر کنید تا ظاهر صورت شما گردتر و پرتر  به نظر بیاید. با وجود این بسیاری از افراد از ورزش های صورت در حین رژیم کاهش وزن استفاده می کنند.  این ورزش ها می تواند در صورت خاص در شکل دادن صورتتان به صورت گرد، کمک کند. 

سالم ترین راه ها برای افزایش وزن صورت

راهکارهای چاقی صورت در هنگام کاهش وزن

  هر روشی که وزن صورت را زیاد می کند باید ابتدا اطمینان پیدا بکنید که بر روی سلامت عمومی شما تاثیر منفی ندارد. در صورتی که پایه افزایش وزن براساس خوردن کالری های بیشتر هست، به نسبت کالری که می سازید انتخاب منابع خاص از کالری ها برای هر فرد کمک خواهد کرد تا وزن تان زیاد شود.

 خوردن غذاهای سالم

خوردن غذاهای سالم که به طور طبیعی حاوی کالری زیادی هستند، ممکن است به هر شخص کمک کند که وزنش زیاد شود و صورتش گردتر نگه داشته باشد.

 انواع مواد غذایی وجود دارند که به دنبال آن شما از بین این غذاها انتخاب می کنید:

  • مغز آجیل ها یا دانه های گیاهی: اگر چه این مواد طبیعی انرژی و کالری بالایی دارند. اما مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای چرب سالم تری دارند که به هر شخص از راه بسیار سالم تری کمک می کند که وزن شان زیاد شود.
  • شیر: شیر از منبع حیوانی معمولا نسبت به نوشیدنی هایی مثل شیر گیاهی، چای یا آبمیوه شامل کالری های بیشتر می باشد. شیر سرشار از چربی هایی است که مواد ویتامینه و مواد مغذی لازم  برای صورت شما دارد.
  • چربی ماهی: ماهی های چربی که در آب های سردند مثل سالمون، ماهی کاج، شاه ماهی به نسبت ماهی ها و گوشت های دیگر، چربی های بسیار سالم تری دارند. این چربی ها در بازسازی پوست صورت بسیار مفید است. چون پوست نیاز به سلولهای چربی دارد تا ظاهر بسیار جوان تری پیدا کند. 

استفاده از محصولات خاص برای پوست

محصولات  موضعی پوست را هیدراته و آب رسانی می کند، از سلول های پوست محافظت می کند و از پیر شدن جلوگیری می کند. هیچ مطالعات تحقیقاتی در این زمینه انجام نگرفته که محصولات موضعی می توانند افزایش وزن صورت و یا همان پری را در صورت نشان دهند. علیرغم اینکه بعضی معتقدند این محصولات برایشان موثر بوده، با وجود این روش های خاصی به طور رایج  هست که هم سالم و ایمن هستند و هم عوارض جانبی کمی دارند که در ذیل به آن اشاره می شود: 

عسل و شکر: عسل و شکر هر دو مرطوب کننده هایی بسیار طبیعی هستند که پوست را مرطوب می کنند و در برابر محیط بیرونی پوشش می دهند و با مصرف آنها ظاهر پوست صورت را پرتر نشان داده خواهد شد.

 عسل همچنین حاوی ویتامین های مفید، آنزیم ها و امینو اسیدها است. یک بررسی در مقاله پوست درماتولوژی زیبایی، عسل های با کیفیت بالا و مطبوع را سرشار از انتی اکسیدان نشان داده که بسیار خواص ترمیم کننده ای در پوست صورت دارند.

به طور مکرر استفاده از عسل در پوست ممکن است کمک به پوست تان کند تا مواد مغذی کافی به پوست صورت برسد و سلول های پوستتان از هرگونه تخریب محافظت شود.

بیشتر بخوانید: چرا احساس خستگی می‌کنیم؟

روغن ها

 برخی از افراد این عقیده را دارند که  استفاده از روغن های طبیعی به صورت ممکن است به فرد کمک کند که ظاهری بسیار جوان تر  و پر تر و گونه های بسیار برجسته تری داشته باشند. هیچ مدرک علمی وجود ندارد که پیشنهاد کند که استفاده از روغن ها  در افزایش وزن صورت یا هر قسمت دیگری از بدن اثر کند. با وجود این در یک مطالعه در ژورنال درماتولوژی، اسیدهای چرب در واقع چربی هایی فضاهای در بین لایه های پوست را پر می کند. روغن های خاصی ممکن است کمک به پوست بکند که هر شخص به طور موضعی می تواند بر پوستش استفاده کند مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن اووکادو، روغن بادام زمینی، روغن کره ای به اسم شی که آجیل درخت آفریقایی است یا کره و یا روغن املا، میوه انگور هندی.

بهتر است بدانید پوست هر شخصی به روغن های متفاوت، واکنش های مختلفی می دهد.

هر فردی موقع استفاده از این روغن ها، ابتدا آنها را به صورت نقطه کوچک از صورتش امتحان می کند، در صورتی که هیچکدام از حساسیت ها مثل آکنه یا جوش را نداشته باشد، بعد می تواند از این ماسک ها و روغن ها بر روی صورت خودش استفاده کند که خیلی می تواند بر پری صورتش اثر کند.

ماسک های صورت

ماسک های صورت می تواند جهت جلوگیری از پیری صورت، پوست را مرطوب کند. خیلی از ماسک های مختلفی که در مغازه ها به فروش می رسد اثرات مفید و اختصاصی برای پوست دارد و اغلب شامل مواردی مانند گلیسیرین، اوره، هیالورینیک اسید، لالولین و تیرولام و روغن مواد معدنی است. با وجود این افراد ترجیح می دهند ماسک های صورت شان را خودشان به طور طبیعی درست کنند و مصرف کنند. مثلا از این مواد طبیعی می توانید استفاده کنید. مثل: سیب، شیر، پاپایا، تخم مرغ، جوی دوسر،  اووکادو، موز و خیار.

ورزش های صورت

ورزش های صورت به طور منظم ممکن است کمک به حجم دادن به عضلات صورت کنند. ماساژهای مخصوصی که برای صورت می تواند کمک به پری و بزرگ شدن گونه ها کند. این مطالعه در سال 2018 اثرات ورزش های صورت را بر صورت خیلی موثر دانسته. زنانی که بین سنین  40 تا 65 ساله بودند و ورزش های خاصی بر  صورت کردند، 32 تمرین بوده و در عرض 20 هفته تاثیر زیادی را بر صورت شان احساس کردند. مخصوصا قسمت فوقانی و تحتانی گونه هایشان، بسیار پرتر شده است. این مطالعه بسیار محدود بوده و مطالعات بسیار بیشتری نیاز دارد تا این ادعا تایید شود.

 با وجود این مساله باعث نمی شود که افراد از ورزش های خاص مثل یوگا در صورت استفاده نکنند چون واقعا در پر شدن صورت کمک کننده است. حتی می توانید از حرکت های دیگر هم استفاده کنید مثل آدامس جویدن یا ماساژهای خاص صورت.

آیا درمان های پزشکی نیز وجود دارد؟

اگر ورزش های طبیعی برای پر شدن صورت و گونه های شما جواب ندهد به خیلی از افراد  توصیه های پزشکی برای جراحی های زیبایی مانند تزریق چربی یا فیلرها که انواع مختلف وجود دارد یا پروتز های گونه که سیلکونی هستند و به طور دائم در صورت می ماند. البته جراحی ریسک های خاص خودش را دارد اما بستگی به احساس و تصمیم هر فرد دارد که کدام راه را انتخاب کند. 

عکس دکتر سپیده مدعی نما

نتیجه کلی

خلاصه علیرغم اضافه وزن در کل، هیچ راه خاصی که اساسا فقط بر پر شدن صورت شما کار کند، وجود ندارد. ممکن است به طور طبیعی ورزش های خاص صورت یا مصرف محصولات موضعی به شما در این مساله کمک شود. بعضی درمان های زیبایی در درازمدت، راه حلی اند که در چهره شما تاثیر خواهد گذاشت. بسته به سلیقه و علاقه شما راه کارهایی که در این مقاله گفته شد را می توانید انتخاب کنید و دارای چهره ای پرتر، پوستی شاداب تر و گونه های برجسته تری بشوید.  

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =